This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Tym razem pod hasłem "Jesienny ogród"

 

 

30 sierpnia 2014 r. w Kopance odbyły się Dożynki Miasta i Gminy Skawina.

Dożynki obchodzone są na naszych ziemiach od wieków. Najpierw były to dożynki dworskie, które urządzali właściciele ziemscy dla żniwiarzy. Później organizowano skromniejsze dożynki chłopskie. Po 1980 r. stały się jednocześnie uroczystością religijną, dziękczynieniem za plony, elementem kultury ludowej.

 

W kwietniu 2014r. odbyła się w naszej miejscowości, już po raz drugi, akcja "WYWIEŚ FLAGĘ". Przypomnijmy w tym miejscu, że została ona zainicjowana przez Stowarzyszenie Między Wisłą a Skawinką oraz proboszcza parafii w Kopance. 
Celem akcji jest promowanie i uczenie szacunku do symboli narodowych, w szczególności do flagi. 
Dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Miasto i Gminę Skawina udało nam się w tym roku zakupić 100 flag, które wraz z datownikami historyczno-flagowym zostały rozdane mieszkańcom Kopanki.
Akcja "Wywieś flagę" cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Weekend majowy przybrał w Kopance kolor biało-czerwony, flagi powiewały prawie w każdym domu. Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości każdy dom zostanie ozdobiony flagą w dniach ważnych dla Polski.

DATOWNIK HISTORYCZNO-FLAGOWY

 

Stowarzyszenie Między Wisłą a Skawinką składa podziękowania dla wszystkich za bardzo życzliwe przyjęcie i wspólne kolędowanie. Zebrane 4612,50zł przeznaczymy na planowaną organizację Dożynek w naszej miejscowości.

Jednocześnie zapraszamy do udziału w Noworocznym Spotkaniu Mieszkańców, które wraz ze Szkołą Podstawową w Kopance planujemy zrobić 1 lutego 2014 o godz. 18:00 (w sali gimnastycznej szkoły). Wpisowe w wysokości 15zł/os prosimy składać na dyżurce szkoły do 24 stycznia.

 

konktakt www.miedzywislaaskawinka.pl lub www.norbertrzepisko.salon24.pl

 

26 października 2013 w Domu Ludowym w Pozowicach odbył się II Festiwal Smaków pt. "NADWIŚLAŃSKIE SMAKI".
Stowarzyszenie Między Wisłą a Skawinką odpowiedziało na zaproszenie i włączyło się w przygotowanie tej imprezy.

 
Więcej artykułów…
Polecamy
Przyłącz się

Przyłącz się

W tym miejscu pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców do wyrażania swojej opinii na temat Stowarzyszenia Między Wisłą a Skawinką.W... [More...]

Terminy spotkań

Informujemy, że zebrania Stowarzyszenia odbywają się regularnie w trzeci piątek miesiąca o godzinie 19:00 w Szkole Podstawowej w Kopance... [More...]

Wypożyczamy Halę Namiotową

Informujemy, że Stowarzyszenie Między Wisłą a Skawinką dysponuje Halą Namiotową o wymiarach 8x12 metrów z przeznaczeniem na wesela, festyny,... [More...]

Wspierają nas
Reklama
Reklama
Reklama